top of page
RAT_Services banner.png

Hizmetlerimizi Keşfedin

Biz herşey nasıl başlarsa öyle gider diye düşünüp, sizlerin mümkün olabilen en iyi başlangıcı yapması için kollarımızı sıvadık. Nasil mi?  Size özel olarak bireysel danismanlik hizmetlerimiz sayesinde, daha siz Milano'ya gelmeden bütün hazırlıklarınızı üstleniyoruz. 2017 yılından itibaren, İtalya'nın en doğru ve güvenilir bilgi kaynağını yaratan Risotto Alla Turca™ ekibi artık Milano’ya ayak bastığınız ilk andan itibaren sizin yanınızda.

Neden bir desteğe ihtiyacınız var ?

Milano demek, sanat, moda ve hayat demektir. Bu yüzden Milano çoğu kişinin hayalini süslemiştir ve süslemeye devam etmektedir. Şehirin kendisi bu kadar büyüleyiciyken, Milano’nun kendine has zorlukları ve engelleri de yok değildir. Özellikle ilk defa şehire gelen, türk öğrencileri ve iş adamları için bu zorluklar yıldırıcı boyutlara ulaşılabilir.

Öğrenciler için; bu nedenlerden en önemlisi, istenilen bütçe ve özelliklerde kiralık ev bulmanın yarattığı sıkıntıdır. Üstüne üstlük bir de emlakçılara ödenen yüklü bir komisyon, elektrik, gaz ve internet aboneliğinin karışıklığı da üstüne eklendiğinde, öğrenciler ve aileleri, kötü birer başlangıç yapmış olurlar. Bu sıkıntıların hepsi sadece kiralık ev ile sınırlı değil tabiki, İtalyan bürokrasisinin karmaşıklığı, istenilen belgelerin çokluğu, okula adaptasyon sorunu gibi sıkıntılarında eklenmesi, öğrencilerin tam olarak motivasyonunu çökertir ve bu da eğitimi olumsuz yönde etkiler.

Iş adamları için; ise italyanca dili ve ulaşım en büyük sıkıntılar arasında yer almaktadır. Kısıtlı bir zaman dilimi içerisinde yapılan iş gezilerinde, her bir dakikanın onemi vardır. Işte bu yüzden trafik ve ulaşım karmaşıklığını minimuma indirgemek adına planlara dahil edilebilecek özel şoförlü bir araç ve gerek toplantı gerek fuarlarda size eşlik edebilecek italyanca diline hakim bir tercümen hayat kurtarıcı olabilir.

bottom of page