top of page

Biz kimiz

Bizler Milano da yaşayan, aklınıza gelebilecek tüm zorluklardan

geçmiş, burada bir düzen kurmuş, türkleriz. Sizlerle bu tecrubelerimizi paylaşmak ve bu süreçte destek olabilmek amacıyla, Risotto Alla Turca platformunda bir araya geldik. 

Yaşanan sorunlar

Her yıl yüzlerce kişi, gerek eğitim, gerekse çalışma için Milano’ya gelmektedir. Gelen herkes bir yandan şehrin sanatsal atmosferinden büyülenirken, diğer yandan da italyan bürokrasisi, dil sorunu, konaklama gibi sorunlar ile yüzleşmektedir.

Bürokratik islemlerin karmasikligi

Bürokrasi bu kadar sorunluyken, çözümü sadece kulaktan dolma bilgilere dayanarak çözmeye çalışmak, internetten ulaşılan bilgilerin doğruluğunun da tartışmalı olması bu durumu daha da çekilmez hale getiriyor.

 

Universiteler ile ilgili yetersiz, dogru ve guncel olmayan bilgiler

Ulaşılabilen yazılı kaynakların genel olarak okulların anlaşmalı olduğu eğitim danışmanlık şirketlerinin iş birliği içinde oldukları üniversiteler için yayınladığı, gerçek görüş ve tecrübeleri yansıtmayan ve yönlendirme amacı güden kaynaklar oluyor.

Konaklama veya kalacak yer sorunu

Nerede kalmalıyım sorusuna doğrudan bir yanıt bulamamak ve ev sahiplerinin sadece italyanca iletişim kurmasından kaynaklanan anlamsliklar bu sorunların en onemlisi olmakta.

Rehber ve Tercüman ihtiyacı

Is seyahetleri ve fuarlar icin gelen is adamlarin, gerekli donanimda olan tercumanlari bulamamasi ciddi bir sorundur. Bunun disinda genilen kisitli zaman diliminde kisiye ozel bir rehber ihtiyaci olmasi ve bunu hic bir sekilde temin edilebilecek bir networkun olmasi ise, kisitli zaman icin gelen is insanlarin bizlerden istedikleri en buyuk talep.

Ulaşım sorunu

Havalimani VIP transfer araclarinin olmaması ve sehir icinde kisiye özel bir şoför temin edilememesi özellikle is icin gelenlerin yasadigi en büyük sikintilar arasında yer almakta.

Biz neler sunuyoruz?

Bizzat burada yaşadığımız deneyimlerimize dayanan kesin ve doğru bilgilerin yer aldığı bir sosyal bilgi ağı oluşturup, bürokrasi sorununu bir nebze olsun azaltarak, üniversiteler ile ilgili de tarafsız görüşlere ulaşmanızı olanak sağlıyoruz. Üstelik bu süreç dahilinde, sizlerin yaşayabileceği problemleri önceden deneyimlemiş olan insanlarla tanışmanızı sağlayıp, doğrudan destek alabilmenizi mümkün hale getiriyoruz. Bu hizmeti de sizinle aynı okulda veya bölümde, üst sınıflarda okuyan ya da yeni mezun olmuş kişileri sizlere danışman olarak atayarak yapıyoruz. Bu sayede okulunuzda da karşılaşma ihtimaliniz olan zorlukları önceden bertaraf edip, destek kuvvet olarak sizleri kollamayı hedefliyoruz.

 

Bu kadarda değil, ayrıca Milan-Havalimanı arasını konforlu bir şekilde gitmeniz için sizlere araç bulubilir, size istediğiniz gibi bir kiralık ev ayarlayabilir ve dahası Milan'da siz veya ailenize eşlik edebilecek rehber veya çevirmen de bularak şehrin tadını doya doya yaşamanızı sağlayabiliriz

bottom of page