top of page

Milano Öğrenci Destek Paketi

"Milan'da üniversite okumanın hiç bu kadar kolay ve stress-free olacagını tahmin etmemiştik."  demeye hazır olun çünkü ihtiyacınız olan bütün hizmetler bu pakette!
İtalya'nın en doğru ve güvenilir bilgi kaynağını yaratan Risotto Alla Turca™ ekibinin sizin için özel olarak hazırladığı bu paket ihtiyacınız olan 5 hizmeti kapsar.

Sizi havalimanında karşılayıp, özel aracımızla geçici evinize götürüyoruz. Burada sizleri, size en uygun kiralık evi bulunana kadar ağırlıyor ve kalacak yer sorununu hemen çözüyoruz. Daha sonra ise ihtiyacınız olan italyan belgeleri icin yardimci oluyoruz; Öğrenci ve oturma izni, toplu taşıma kartı, banka kartı, telefon hattı gibi aklınıza gelebilecek bütün hepsi! Bu kadar mı? Tabi ki hayır. Sizlere bu sure içerisinde Risotto Alla Turca ekibi olarak kisiye özel danismanlik verip, ayni zamanda tercih edilen üniversiteden mezun veya üst sınıflarda okuyan bir danışman atıyarak aklınıza gelebilecek butun sorunları cozuyoruz. Ayrıca, ailelerle bire bir konuşarak, italya harcamaları için bütçe çıkarıp, bir planlama yapabiliyoruz. Ve bütün bunların hepsini Milano Destek Paketi altında size sunuyoruz!

RAT_Icon_Services_Package_Transfer.png
Havalimanı Karşılama ve Transfer Hizmeti

Sizi Malpensa havalimanından üst sınıf özel aracımızla alıp direk olarak, ayarladığımız geçici evinize götürüyoruz. Bu sayede, nasıl ve ne ile gideceğim gibi sorulardan sizi kurtarıp, zaten yorucu olan uçak yolculuğu sonrası bir nebze olsun rahatlamanızı sağlıyoruz. Şöförlerimiz, iyi derece ingilizce bilmektedir ve yolculuk esnasında, Milano ile ilgili olan sorularınızı seve seve yanıtlarlar. Milano'ya gelişinizde size aileniz yada arkadaşlarınız eşlik ediyor olabilir, hiç sorun değil! Araçlarımız iki çeşittir, biri maksimum 3 kişi, diğeri maksimum 7 kişiliktir ve ihtiyacınıza göre, size en uygun aracımız gönderilecektir. 

•Bedava  VIP Havalimanı Servisi hizmeti

•Havalimanın kapısından, kaldığınız adrese ulaşım

•Özel üst sınıf araç ve şöför

•1 sene içersinde istediğiniz zaman hizmeti kullanma imkanı

•VIP Havalimanı servisimizi daha sonra tekrar kullanmak isterseniz, sadece size özel indirim imkanı

ozel arac destegi
RAT_Icon_Services_Package_Accomodation.png
Geçici Konaklama Hizmeti

Milano'ya ilk geldiğinizde kalıcı bir yer bulana kadar size geçici bir ev buluyoruz. Bu sayede, otel masrafınız yerine, çok daha uygun bir fiyata evde kalıp, yerel ekonomiye katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Evde kalmanızın en büyük avantajlarından biri misafirlerinizi veya ailenizi ağırlayabileceğiniz yerinizin olması. Üstelik Milano'ya tamamen yerleştikten sonrada eğer arkadaşlarınız veya aileniz için festival zamanları olsun, tatil zamanları olsun kalacak yer ayarlamak istediğinizde anlaşmalı olduğumuz onlarca ev içersinde size hemen bir yer ayarlayabiliyoruz. Eminiz yurtdışında kalacak yer bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Kiralık ev bulunana kadar, istenilen bütçede, geçici daire veya oda bulunması

•İstediğiniz zaman ailenize veya arkadaşlarınıza Milano'ya geldikleri zaman kalacak yer bulunmasında destek

•Ev değiştirmek istediğinizde geçici kalacak yer ayarlanması

•Bedava internet kullanımı

konaklama destegi
Kiralık ev destegi
RAT_Icon_Services_Package_Housing.png
Kiralık Ev Araştırma ve Bulma Hizmeti 

Size en uygun evi buluyoruz üstelik arada emlakçı olmadan! İtalya'da emlakçı komisyonları toplam 12 aylık kiranın 10% olarak hesaplanır ve genelde ortalama emlakçıya ödenen miktar 1000€ olur. Bizim bulduğumuz evler de birebir olarak ev sahipleriyle muhattap olunur ve ekstra hiç bir ücret ödemenize gerek kalmaz. Kiralık ev veya oda için, gittiğiniz okulun bulunduğu lokasyon ve bütçenize göre araştırma yapıp, sizlere birden fazla opsiyon arasında seçme imkanı veriyoruz. Üstelik evinizi tuttuktan sonra diğer insanların yaptığı gibi bir kenara çekilmeyip, sizlere sonraki aşamalarda da sonuna kadar destek oluyoruz. Eğer evi başka biriyle paylaşıp masrafları azaltmak isterseniz ise size ev arkadaşıda buluyoruz.

•Bütçeye ve okulun lokasyonuna uygun 5 adet kiralık ev veya oda bulunması.

•Beraber evlerin gezilmesi ve ev sahibiyle anlaşılması.

•Elektrik ve gaz servislerinin, İtalya'daki dağıtımcı firma olan, A2A Energia ile iletişime geçilerek kullanıma açılması

•Tercih edilen firma ile internet aboneliğinin yapılması

•Kira sözleşmesi kontrolü (Sözleşmeler İtalyanca'dır)

•İsteğe bağlı temizlikçi tutulması 

RAT_Icon_Services_Package_Documents.png

İtalyan bürokrasisi herkesin korkulu rüyası olmuştur ve bu konuda da haksız sayılmazlar! Döküman ve evrakların hepsinin italyanca olması ve üstüne personellerin yetersiz ingilizcesi olması, zaten zor olan işlemleri daha da yokuşa sürmektedir. Bizlerde bu yüzden bu süreçte size mümkün olan bütün desteği vererek, gerekli olan bütün italyan belgelerini çıkartıyoruz. Bu süreçte sizin tek yapmanız gereken  ise arkanıza yaslanıp, rahatlamak!

gerekli belge destegi
RAT_Icon_Services_Package_Consultation.png
Eğitim Danışmanlığı Hizmeti

Üniversite hayatı zorlu bir süreç olabilir, özellikle birde yurtdışında okumaya karar verdiyseniz önünüze hesaba katmadığınız sorunlar çıkabilir. Biz eğitime geldiğiniz üniversitede, mümkün olabildiğince az sorunla karşılaşıp, hızlıca adapte olmanız için size, üniversitenizden mezun olmuş veya üst sınıflarda okuyan bir danışman atıyoruz. Bu sayede gerek ders seçmeleri olsun, gerek sınavlarla ilgili bilgiler olsun, aklınıza ne geliyorsa, danışabilirsiniz, Başarıya giden yol hiç bu kadar pratik olmamıştı!

Aynı üniversiten mezun veya üst sınıflarda okuyan bir danışman

•İtalyanca dersi için özel öğretmen

•İsteğe bağlı okul projelerinde destek

•Üniversitenin sistemi ile ilgili detaylı bilgilendirme

universite destegi
Basvuru formu

Hizmet İstek Formu

Bu formu kim dolduruyor ?

Talebiniz bize ulaştı. 72 saat icerisinde size geri dönüş yapacağız.

bottom of page