google.com, pub-3392676245093908, DIRECT, f08c47fec0942fa0
 

Milano

    Destek

        Paketi

Neden bir desteğe ihtiyacınız var?

Milano demek, sanat, moda ve hayat demektir. Bu yüzden Milano’da eğitim senelerdir çoğu kişinin hayalini süslemiştir ve süslemeye devam etmektedir. Şehirin kendisi bu kadar büyüleyiciyken, Milano’nun kendine has zorlukları ve engelleri de yok değildir. Özellikle ilk defa şehire gelen, türk öğrencileri için bu zorluklar yıldırıcı boyutlara ulaşılabilir. Bu nedenlerden en önemlisi, istenilen bütçe ve özelliklerde kiralık ev bulmanın yarattığı sıkıntıdır. Üstüne üstlük bir de emlakçılara ödenen min 1000eur olan bir komisyon, elektrik, gaz ve internet aboneliğinin karışıklığı da üstüne eklendiğinde, öğrenciler ve aileleri, kötü birer başlangıç yapmış olurlar. Bu sıkıntıların hepsi sadece kiralık ev ile sınırlı değil tabiki, İtalyan bürokrasisinin karmaşıklığı, istenilen belgelerin çokluğu, okula adaptasyon sorunu gibi sıkıntılarında eklenmesi, öğrencilerin tam olarak motivasyonunu çökebilir ve bu da eğitimi olumsuz yönde etkiler.

Nasıl bir destek sunuyoruz?

Biz herşey nasıl başlarsa öyle gider diye düşünüp, sizlerin mümkün olabilen en iyi başlangıcı yapması için kollarımızı sıvadık. Nasıl mı? Milano’ya ayak bastığınız ilk andan itibaren sizin yanınızda olarak. Malpensa havalimanına adımınızı atar atmaz, sizi özel aracımızla karşılayıp, sizin için özel ayarladığımız geçici evinize götürüyoruz. Bu geçici evde, size en uygun kiralık ev bulunana kadar ağırlıyoruz ve tabi ki kiralık evinizi biz buluyoruz! Siz sadece size sunulan evlere bakıp, bize hangisini istediğinizi söylüyorsunuz, üstelik arada emlakçı olmadan! Kalacak yer sorununu çözdükten hemen sonra gerekli italyan belgelerini beraberce çıkarıyoruz; Permesso di Soggiorno, Codice Fiscale, Carta di Idantita, ATM kartı, banka kartı, telefon hattı gibi aklınıza gelebilecek bütün hepsi! Bu kadar mı? Tabi ki hayır. Size gittiğiniz üniversiteden mezun veya üst sınıflarda okuyan bir danışman atıyoruz ve bu sayede okula hızlı bir şekilde adapte olmanızı garantiliyoruz. Siz, öğrencilere bu kadar destek verirken, ailelerinizi de unutmuyoruz tabi! Aileniz sizi ziyarete geldiğinde onlara kalacak yer ayarlayıp ve isteğe bağlı, havalimanından onları özel aracımızla aldırtabiliyoruz. Ayrıca, ailenizle bire bir konuşarak, italya harcamalarınız için bütçe çıkarıp, bir planlama yapabiliyoruz. Bütün bunların hepsini Milano Destek Paketi altında size sunuyoruz. Paket ile ilgili daha fazla detayı aşağıda bulabilirsiniz.

Paket İçeriği ve Detayları

Milano destek paketi sayesinde, size bireysel olarak hizmet verip, daha siz Milano'ya gelmeden bütün hazırlıklarınızı üstleniyoruz. İtalya'nın en doğru ve güvenilir bilgi kaynağını yaratan risotto alla turca ekibinin sizin için hazırladığı bu mükemmel Milano Destek Paketi sayesinde, mükemmel bir başlangıç yapabilirsiniz. Destek paketinde sizin için tam 5 farklı servis var: Kiralık Ev Desteği, Özel Araç Desteği, Konaklama Desteği, Gerekli Belge Desteği ve Üniversite Desteği. Paketin içeriğindeki her bir destek servisi, Milano'da senelerce yaşamış, eğitim görmüş ve çalışmış insanların tecrübeleriyle, özenle hazırlanmıştır. Aşağıda sizin için hazırladığımız bu destek paketinin içeriğindeki servislerin tüm detaylarına ulaşabilir ve  paketden yararlanmak isterseniz sayfanın sonunda yer alan başvuru formunu doldurarak bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz!

KİRALIK EV
DESTEĞİ
ÖZEL ARAÇ
DESTEĞİ
KONAKLAMA
DESTEĞİ
GEREKLİ BELGE
DESTEĞİ
ÜNİVERSİTE
DESTEĞİ
 
KİRALIK EV DESTEĞİ

Size en uygun evi buluyoruz üstelik arada emlakçı olmadan! İtalya'da emlakçı komisyonları toplam 12 aylık kiranın 10% olarak hesaplanır ve genelde ortalama emlakçıya ödenen miktar 1000€ olur. Bizim bulduğumuz evler de birebir olarak ev sahipleriyle muhattap olunur ve ekstra hiç bir ücret ödemenize gerek kalmaz. Kiralık ev veya oda için, gittiğiniz okulun bulunduğu lokasyon ve bütçenize göre araştırma yapıp, sizlere birden fazla opsiyon arasında seçme imkanı veriyoruz. Üstelik evinizi tuttuktan sonra diğer insanların yaptığı gibi bir kenara çekilmeyip, sizlere sonraki aşamalarda da sonuna kadar destek oluyoruz. Eğer evi başka biriyle paylaşıp masrafları azaltmak isterseniz ise size ev arkadaşıda buluyoruz.

•Bütçeye ve okulun lokasyonuna uygun 5 adet kiralık ev veya oda bulunması.

•Beraber evlerin gezilmesi ve ev sahibiyle anlaşılması.

•Elektrik ve gaz servislerinin, İtalya'daki dağıtımcı firma olan, A2A Energia ile iletişime geçilerek kullanıma açılması

•Tercih edilen firma ile internet aboneliğinin yapılması

•Kira sözleşmesi kontrolü (Sözleşmeler İtalyanca'dır)

•İsteğe bağlı temizlikçi tutulması 

 
ÖZEL ARAÇ DESTEĞİ

Sizi Malpensa havalimanından üst sınıf özel aracımızla alıp direk olarak, ayarladığımız geçici evinize götürüyoruz. Bu sayede, nasıl ve ne ile gideceğim gibi sorulardan sizi kurtarıp, zaten yorucu olan uçak yolculuğu sonrası bir nebze olsun rahatlamanızı sağlıyoruz. Şöförlerimiz, iyi derece ingilizce bilmektedir ve yolculuk esnasında, Milano ile ilgili olan sorularınızı seve seve yanıtlarlar. Milano'ya gelişinizde size aileniz yada arkadaşlarınız eşlik ediyor olabilir, hiç sorun değil! Araçlarımız iki çeşittir, biri maksimum 3 kişi, diğeri maksimum 7 kişiliktir ve ihtiyacınıza göre, size en uygun aracımız gönderilecektir. 

•Bedava  VIP Havalimanı Servisi hizmeti

•Havalimanın kapısından, kaldığınız adrese ulaşım

•Özel üst sınıf araç ve şöför

•1 sene içersinde istediğiniz zaman hizmeti kullanma imkanı

•VIP Havalimanı servisimizi daha sonra tekrar kullanmak isterseniz, sadece size özel indirim imkanı

 
KONAKLAMA DESTEĞİ

Milano'ya ilk geldiğinizde kalıcı bir yer bulana kadar size geçici bir ev buluyoruz. Bu sayede, otel masrafınız yerine, çok daha uygun bir fiyata evde kalıp, yerel ekonomiye katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Evde kalmanızın en büyük avantajlarından biri misafirlerinizi veya ailenizi ağırlayabileceğiniz yerinizin olması. Üstelik Milano'ya tamamen yerleştikten sonrada eğer arkadaşlarınız veya aileniz için festival zamanları olsun, tatil zamanları olsun kalacak yer ayarlamak istediğinizde anlaşmalı olduğumuz onlarca ev içersinde size hemen bir yer ayarlayabiliyoruz. Eminiz yurtdışında kalacak yer bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Kiralık ev bulunana kadar, istenilen bütçede, geçici daire veya oda bulunması

•İstediğiniz zaman ailenize veya arkadaşlarınıza Milano'ya geldikleri zaman kalacak yer bulunmasında destek

•Ev değiştirmek istediğinizde geçici kalacak yer ayarlanması

•Bedava internet kullanımı

 
GEREKLi BELGE DESTEĞİ

İtalyan bürokrasisi herkesin korkulu rüyası olmuştur ve bu konuda da haksız sayılmazlar! Döküman ve evrakların hepsinin italyanca olması ve üstüne personellerin yetersiz ingilizcesi olması, zaten zor olan işlemleri daha da yokuşa sürmektedir. Bizlerde bu yüzden bu süreçte size mümkün olan bütün desteği vererek, gerekli olan bütün italyan belgelerini çıkartıyoruz. Bu süreçte sizin tek yapmanız gereken  ise arkanıza yaslanıp, rahatlamak!

 
ÜNİVERSİTE DESTEĞİ

Üniversite hayatı zorlu bir süreç olabilir, özellikle birde yurtdışında okumaya karar verdiyseniz önünüze hesaba katmadığınız sorunlar çıkabilir. Biz eğitime geldiğiniz üniversitede, mümkün olabildiğince az sorunla karşılaşıp, hızlıca adapte olmanız için size, üniversitenizden mezun olmuş veya üst sınıflarda okuyan bir danışman atıyoruz. Bu sayede gerek ders seçmeleri olsun, gerek sınavlarla ilgili bilgiler olsun, aklınıza ne geliyorsa, danışabilirsiniz, Başarıya giden yol hiç bu kadar pratik olmamıştı!

Aynı üniversiten mezun veya üst sınıflarda okuyan bir danışman

•İtalyanca dersi için özel öğretmen

•İsteğe bağlı okul projelerinde destek

•Üniversitenin sistemi ile ilgili detaylı bilgilendirme